יש לא מעט טכניקות אופטימיזציה לקידום אתרים, חלקן נחשבות בתור הפרה של המדיניות של מנועי החיפוש ויש להשתמש בהן בחכמה ובצורה נכונה, רק בזכות שימוש נכון באותן טכניקות ניתן להגיע למצב אידאלי של אופטימיזציה מלאה לאתר.

בפרק זה אדון בטכניקות שונות בהן ניתן להשתמש כדי לבצע אופטימיזציה לאתר, כך שהוא מותאם היטב עבור מנועי החיפוש.

אחת הדרכים לטקטיקות לרכישת קישורים נכנסים לאתר שלך היא לרכוש אותם או לעשות זאת בדרך האורגנית – כתוב מאמרים הקשורים לאתר שלך והכלל קישור לאתר שלך בכותרת התחתונה של המאמר.

קניית קישורים ממקומונים, אתרים תדמית אחרים או רשת פרטית של בלוגים של אנשים העוסקים בתחום. החיסרון הגדול מאוד של אותם הוא שהם רק מוציאים קישורים וכמעט לעולם לא נראה בהם קישורים פנימיים, כמו שכבר הסברנו המון פעמים, לקישורים הפנימיים יש חשיבות לא פחותה מאשר של החיצוניים. אתרים כאלו מנועי החיפוש יודעים לזהות באופן מיידי ולדעת שמדובר על אתרים שכל מטרתם לקדם אתרים אחרים.

כאן נכנס לתמונה עוד מרכיב חשוב ובעל משמעות והוא בנייה נכונה של אתר תדמית לעסק שמבוסס על שיטות ודגשים חשובים לקידום האורגני של האתר.

אתה יכול לכתוב מאמרים שקשורים לנישה של האתר שלך, ואז לפרסם אותם בספריות המאמרים. יש מאות ספריות מאמרים לבחירה, ואתה יכול לכתוב מאמר ואז לפרסם אותו בכמה שיותר מספריות המאמרים האלה שאתה יכול. ברוב המקרים, אתה יכול לבנות דירוג טוב על מנועי החיפוש רק משתי השיטות הללו בלבד.

פיתוח נוכחות באתרי מדיה חברתית הופך לחשוב יותר ויותר. אם יש לך אתר הקשור לנישה שאתה רוצה להקים באופן מקוון, עליך למצוא דרכים להשיג חשיפה דרך אתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר, ואחרים.

מנועי החיפוש יודעים לזהות סיגנלים מאותן רשתות חברתיות, מומלץ מאוד להשתמש בשם המותג שלכם באותן רשתות, להראות למנועי החיפוש שמדובר על עסק חי ולא עוד אתר שאין עסק מאחוריו.

רק על ידי שימוש בעקרונות הבסיסיים של SEO, תוכל לדירוג האתר שלך במנועי החיפוש כמו גוגל, יאהו ו- MSN. אתרי הרשתות החברתיות בהחלט כאן כדי להישאר! והמציאות מראה שאותן רשתות חברתיות רק צוברות תאוצה.

עכבישים ורובוטים

סביר להניח שתיתקל בחברות אופטימיזציה למנועי חיפוש שמדברות על "עכבישים" ו"רובוטים "או אזכורים של דפים" דינמיים ". כל זה שפה מלאכותית שאתרים משתמשים בה כדי לנסות להונות את מנועי החיפוש. במציאות, מונחים אלה הם חלקים חיוניים בקמפיין SEO.

"עכביש" היא תוכנית אוטומטית המופעלת על ידי מנוע החיפוש המוסיף אינדקס רובוטים, מאתרים חיצוניים, כדי לסרוק את האתר שלך. "רובוט" הוא תוכנית שאתר שולח באינטרנט כדי למצוא דפי אתרים הרלוונטיים למילות המפתח שמחפשים.

בזכות שיטה זאת יודע מנוע החיפוש או יותר נכון "העכביש" לדרג כל אתר בהתאם למספר פרמטרים אותם הוא בוחן.

אז, במציאות, יש הרבה דברים שרובוטים במנועי החיפוש מחפשים מחוץ לאתר שלך. הם יבואו בכל מקרה, כי כמה רובוטים תמיד נמצאים באינטרנט. עם זאת, לעתים קרובות מנועי החיפוש יכולים להתבלבל לעתים קרובות על ידי הרובוטים ה"אחרים "הללו, כך שהם מוסיפים אינדקס לאתר אחד, ובסופו של דבר סופרים את כל התוכן שלך על ידי מנועי החיפוש.

לשם כך דרוש לשכור שירות של מומחה קידום אתרים מקצועי שידע לפעול בהתאם להנחיות ולתת את ההנחיות הנכונות לאתר שמתקדם גבוה בתוצאות החיפוש.

למנועי חיפוש יש סוד משלהם לבחור אילו אתרים לסרוק תחילה באתר, כך שניתן יהיה לסמוך על התוצאה שהם יחזרו לחיפוש.

לכן, כשאתה כותב את התוכן לאתר שלך, כשאתה יוצר את התגים שלך וכאשר אתה מבצע אופטימיזציה לאתר שלך, עליך לזכור שהרובוטים מחפשים איכות. אתה רוצה להיות בטוח שהתוכן שלך רלוונטי למילות המפתח שאתה מנסה למקד אליהן.

אבל נניח שאתה מוכר מוצר שיעשיר אתרי אינטרנט. נניח שזו מיומנות המכירה העיקרית שלך. אם ברצונך להביא את האתר שלך למיקום מספר 1 עבור תוצאת חיפוש עבור מילת המפתח "אתרים עשירים", תצטרך לוודא שבאתר שלך יש תוכן חדש המתעדכן באופן קבוע. יהיה עליכם לוודא שגם באתר שלכם אין יותר מדי מודעות, או שהאתרים שמפרסמים באתר שלכם אינם רלוונטיים.

אם הייתי רובוט, הייתי מוצא אתר שמוכר תוכן רלוונטי למילות המפתח שאליו הייתי רוצה לדרג, ואז הייתי מנסה לגרום לאלגוריתם שלי להבין מהו התוכן הטוב ביותר בהתבסס על הרלוונטיות והסמכות של האתר . אתה יודע, האתר שמדורג במקום הראשון למכירת מוצר שנמכר על ידי האתר שלי, או על בסיס הנישה שלי? הייתי הולך לוודא שיש לי את כל המידע הרלוונטי באתר שלי, כדי שאוכל לדרג גבוה יותר.

זאת תוך כדי שימוש בכל אותן טכניקות אופטימיזציה לקידום אתרים שכדאי להשתמש בהן בכדי לדרג את האתר שלכם גבוה.

אתה יכול לגלות מהו התוכן הטוב ביותר שלך באמצעות כלי חיפוש של מילות מפתח שיכול לעזור לך לגלות את מילות המפתח המובילות באתר שלך. זה יכול גם לעזור לך לגלות אם התוכן שלך באינדקס על ידי מנועי החיפוש, וזו דרך נהדרת לגלות מה יניע תנועה לאתר שלך.

בכל מקרה מאמצי קידום אתרים שתבצעו היום, יהיו הדבר הנכון ביותר שאתם תעשו וכדאי לכם לשקול ולהתחיל לקדם את האתר שלכם כבר עכשיו.

נכתב בשיתוף עם סטודיו נובי, המומחים לבניית אתרים שמתקדמים במנועי החיפוש.