אם בעבר כמעט ולא היו לי פניות של אנשים המבקשים שירות של הסרת תמונות וסרטונים מהאינטרנט, ועיקר העבודה היה ברשתות חברתיות כתבות שליליות באתרי מגזינים, היום ישנה עלייה חדה מאוד בבקשות של הסרת תמונות וסרטונים מהאינטרנט.

אני אסביר לכם איך תוכלו לעשות את זה באופן עצמאי ולהסיר תמונות או סרטונים, או בדרכים אחרות לנסות ולדחוק את אותן תוצאות.

העלייה בביקוש של הסרת תמונות וסרטונים מהאינטרנט עולה בגלל הטכנולוגיה, היום כל טלפון חכם מכיל בתוכו מצלמה ואינטרנט וניתן בקלות לתע ולהעלות המון סרטונים ישירות מהנייד בכל מקום שבו נמצאים.

אם בעבר בשביל להעלות תמונה לאינטרנט היינו צריכים להשתמש במצלמה דיגיטלית, להוציא את כרטיס הזיכרון, לחבר אותו למחשב ואז להעלות את התמונה, היום פשוט מהנייד אנחנו יכולים להעלות תמונות לפייסבוק ולרשתות חברתיות אחרות ואפילו להעלות סרטון בשידור חי ביוטיוב.

ברגע שזה קורה, סרטון או תמונה כבר עולים באופן מיידי לשרתים של גוגל ונמצאים בענן, עוד לפני שאתם בכלל מחליטים אם התמונה או הסרטון הזה הם בכלל מה שאתם רוצים שכולם יראו.

כמובן שברגע שמדובר בנכס שלכם אתם יכולים בקלות להסיר כל תמונה וסרטון, אבל מה קורה ברגע שמישהו העלה סרטון במקום שאין לכם שליטה עליו?

לא פעם זה קורה שברגע שמישהו יש עליו תמונה או סרטון שהם לא מפרגנים מיד חושב שחרב עליו עולמו! הוא לא יודע איך להתמודד עם זה וזה בהחלט התמודדות מאוד קשה.

אבל אם אתם חושבים שזה הזמן להתייאש? אין מצב! אין שום יאוש בעולם כלל! המילה יאוש לא נכנסת בכלל ללקסיקון שלנו!

אל תתיאשו! בואו לראות את המדריך השלם שהכנתי לכם להסרת סרטונים ותמונות בקלות ומהירות.

מה שאני אלמד אתכם הוא בעצם חלק מטכניקות של ניהול מוניטין באינטרנט ואני אלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת בשביל לדחוק את התמונה או הסרטון למקום כל כך לא ריאלי באינטרנט ככה שאין סיכוי שמישהו אי פעם יגיע אליו.

נכס שבו התמונה נמצאת והוא בבעלותכם

אם מדובר על נכס שהוא בבעלות שלכם כמו למשל תמונה או אפילו סרטון יוטיוב, זה ממש פשוט וקל והנה שלושת הצעדים להסרת התמונה :

צעד ראשון : מסירים את התמונה מהאתר 

בשביל להסיר את התמונה מהאתר זה לא מספיק לפעמים רק למחוק אותה משורת התוכן, אלא ממש למחוק אותה באופן מלא גם מהקבצים של השרת.

זה יכול להבטיח לכם שבכל מקרה מנועי החיפוש לא יגיעו לתמונה וגם יסירו אותה מתוצאות החיפוש אחרי תקופה מאוד קצרה.

צעד שני : שימוש באלמנט No Index וביצעו עדכון של קובץ Robots.txt 

ככה אתם יכולים להיות בטוחים שהזלחן של גוגל ומנועי החיפוש בכל מקרה לא יגיעו לעמוד שאתם לא רוצים שיגיעו אליו וגם לא יאנדקסו את התמונה או הסרטון בתוצאות החיפוש.

צעד שלישי : אלמנט noarchive 

זאת פעולה הנחשבת בדרך כלל לפעולת ביניים, אסביר בדוגמה : יש לכם מצב שבו יש תמונה עם עותק שלה ששמור באינדקס של מנוע החיפוש ומשתמשים בה עד שאתם מסיימים להסיר את התמונה מהאתר שלכם וגם מהקבצים של השרת.

אם אתם הולכים קצת לאיבוד בכל המושגים האלו שדיברתי עליהם, אתם לא צריכים לא צריכים לחשוש בכלל, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט לחייג לשרת האחסון שלכם והם כבר יבצעו עבורכם הכל בקלות ומהירות.

נכס שנמצא לא בבעלות שלכם ובו נמצאת התמונה.

אם התמונה או הסרטון שאתם לא רוצים שיראו נמצא בנכס שלא אתם מנהלים אותו או בבעלות שלכם, יש כמה דרכים להסיר אותו.

הדרך המקובלת שגם ברוב המקרים עובדת היא שליחת בקשה לאותו גורם להסרת התמונה או הסרטון.

ניתן לבקש זאת באמצעות שליחת מייל או אם ממש אתם רוצים שזה יהיה יותר "מסודר" ויש לכם יכולת כלכלית להשקיע עבור שכר טרחת עורך שיבצע זאת עבורכם אתם יכולים פשוט למצוא עורך דין שישעה זאת עבורכם וישלח בשמכם את בקשת ההסרה.

מהניסיון האישי שלי, מה שקורה ברוב המקרים שמכתבים נשלחים מעורכי דין הם זוכים לתגובה ופעולה הרבה יותר מהירה.

אם בעל האתר הסכים והסיר עבורכם את התמונה, אז כאן אתם כבר נהנים והרווחתם בגדול, בגלל זה אני קודם כל מציע לכם לפנות באופן ישיר לבעלי האתר, אם זה לא עזר לכם אז אתם יכולים לפנות לעורך דין שמתעסק בתחום ולקבל ממנו שירות והוא כבר יפנה לבעל האתר. אבל קודם כל תנסו!.

דרך נוספת, אם הבעלים של האתר עושה לכם "פוזות" ולא רוצה להסיר את התמונה או הסרטון, נסו לתת לו משהו בתמורה, אתם יכולים להציע לו סכום סמלי עבור העבודה שלו או לשאול אותו אם הוא דורש תשלום עבור הסרת התמונה. שלמו לו כמה מאות שקלים ותתקדמו הלאה לשלב הבא.

בדרך כלל אתם לא חייבים גם לתת לו תשלום עבור העבודה, אפשר גם להציע לו קישור יוצא. אם מדובר על אתר באותו התחום אתם יכולים גם להציע לו שתכתבו מאמר באתר שלכם ותוציאו קישור לאתר שלו. זה גם יעזור לכם לקידום האורגני וגם לבעלי האתר.

תמונה נמצאת בנכס של מישהו שרוצה להזיק לכם

במקרה הזה אתם קצת בבעיה, אבל כמו שכבר אמרתי לכם מקודם! אנחנו לא מתייאשים לעולם!

כל פניה שתעשו לאותו גורם לא תעזור לכם, אם הוא ממש רוצה לעשות לכם רע גם מכתבים מעורכי דין לא יעזרו לכם.

ישנם שני מקרים שצריכים להבדיל ביניהם : 

 המקרה הראשון : פרסום מנוגד לחוק, כאן החיים ממש פשוטים, כל מה שצריכים לעשות הוא לפנות לגוגל, לשכנע אותם ולהסביר שהתמונה או הסרטון מתנגדים לחוק לשון הרע ואז הם ידאגו להסיר אותה מהאינדקס שלהם במהירות. תתפלאו לגלות שאני אישית נחשפתי למקרים של רק גוגל הסירו את התמונה, אלא הם גם הצליחו להגיע לבעלים של האתר ושלחו לו מכתב אזהרה על זה שזיהו שהתמונה שנמצאת באתר שלו מנוגדת לחוק ואפילו לא סרקו לו אתר שלם! כן, ממש אתר שלם נחסם רק בגלל תמונה אחת שהייתה מנוגדת לחוק.

המקרה השני : התמונה לא עונה על ההגדרה של חוק איסור לשון הרע. כאן אתם נמצאים בבעיה ואתם צריכים להתחיל ולבצע תהליך של ניהול מוניטין. בשביל זה אני כאן לעזור לכם ולעשות הכל שהתוצאות יהיו מהירות ולעבוד באגרסיביות ובמהירות להסרת התמונה ולדחוק אותה למקומות לא ריאלים.